Almanya’ya gönderilen 43 kişiyle ilgili incelemede 4 kamu görevlisine uzaklaştırma

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından gri pasaportla Almanya’ya gönderilen ancak geri dönmeyen 43 kişiyle ilgili bir vali yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü ve 2 kamu görevlisi görevden uzaklaştırıldı.

-Reklam-

İçişleri Bakanlığı, AK Partili Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için Almanya’da gönderdiği 45 kişiden 43’ünün geri dönmemesi üzerine başlatılan soruşturmada, vali yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü ve 2 kamu görevlisi görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan yazıla açıklamada, “Bakanlığımızın onayı ile müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmada ilgili vali yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü ve 2 kamu görevlisi görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

‘Çevre’ eğitimi için Almanya’ya gönderildikten sonra dönmeyen 43 kişi iddiasıyla ilgili inceleme
Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada ise “4 Şubat 2020 tarihinde Belediye Meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi partilerin (AK Parti, MHP, CHP) meclis üyelerinin oy birliği ile aldıkları karar doğrultusunda Almanya’nın Hannover kentine çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek konusunda örnek çalışmaların incelenmesi için gezi düzenlenmiştir. Söz konusu geziye katılan şahısların yurda dönüşü ile ilgili idari soruşturma sürmektedir” ifadeleri kullanılmıştı.

/euronews)

İlginizi çekebilir