Kılıçdaroğlu, ‘kendini derin devlet olarak gören çetelere’ seslendi: Kesinlikle izin vermeyeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’nın Meram ilçesinde, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 7 kişilik Kürt aileyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık.” diyen Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!”

CHP lideri ayrıca, “Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız.” dedi.

Öte yandan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 7 kişi toprağa verildi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’den değerlendirme

Diğer yandan aynı aileden 7 kişinin katledildiği olayı araştırmak ve kurban yakınlarına taziye sunmak üzere Konya’ya giden CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener de “Soruşturma safhası yargı süreçlerinde gizlidir ve delillerin kararmasına yol açabilecek sonuçlar doğuracağı için de bunların açık seçik bir şekilde tartışılması, konuşulması, soruşturma evrakında yer alacak bilgilerin kamuoyuna yayılması hukuk düzenimizde uygun görülmemektedir.” dedi.

 

/Euronews/

İlginizi çekebilir