Tutuklu kadın siyasetçilerden Deniz Poyraz açıklaması: Jin, Jiyan, Azadî..!

Kobani Davası’nda tutuklu bulunan kadın siyasetçiler, HDP’ye dönük saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledilmesini lanetledi. 

-Reklam-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönelik açılan Kobanê Davası kapsamında tutuklu bulunan kadın siyasetçiler, dün İzmir’de HDP İl Örgütü’ne yönelik gerçekleştirilen ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledildiği saldırıyı lanetledi.

Tutuklu kadın siyasetçiler  adına açıklamayı Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Genel Başkanı Sebahat Tuncel yaptı.  

Tuncel, dava avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada saldırıyı lanetleyip, katledilen Deniz Poyraz’ı andı.

Tuncel’in şu açıklamalarda bulundu:

“Ailesine, partimize ve dostlarına başsağlığı diliyoruz. Partimize, Kürt halkına, Kürt kadınına yönelik bu saldırıların nereden geldiğini biliyoruz. Ülkeyi karanlığa gömmek isteyen, halklar arası çatışmayı derinleştirerek kendi iktidarını ayakta tutmaya çalışan, tekçi, milliyetçi, cinsiyetçi, dinci, faşist bloğun temsilcileri ve onların söylemleri bu saldırıların zeminini hazırlamıştır. Bu saldırılara karşı durmak, halkların kardeşliğinde, barışta, demokrasi ve özgürlükte ısrar etmek anlamına gelir. Türkiye’yi uçuruma sürüklemek isteyen bu faşist zihniyete karşı başta kadınlar olmak üzere tüm demokrasi ve özgürlük güçlerini tavır almaya davet ediyoruz. Jin, jiyan, azadî!”

İlginizi çekebilir